Upravit stránku

Jak postupovat

Máte zdravotní potíže, které Vás opravňují využít rehabilitační léčbu? Požádejte ošetřujícího lékaře o vystavení návrhu na rehabilitační péči. Zde se dozvíte potřebné informace.
Jak do lázní

Vystavení návrhu

Návrh na péči v Rehabilitačním ústavu předepisuje praktický lékař na základě doporučení ošetřujícího lékaře - ambulantního specialisty (ortoped, RHB lékař, neurolog, chirurg atd.), nebo ošetřujícího lékaře v nemocnici při hospitalizaci. Lékař na návrhu doporučí zařízení, kde je možno čerpat léčbu, a zasílá návrh na pojišťovnu.
Návrh na rehabilitační péči (ke stažení)

Schválení návrhu

Revizní lékař zdravotní pojišťovny pacienta posuzuje splnění všech podmínek pro schválení návrhu. Případně může upravit platnost návrhu a zařízení, kde je možno léčbu absolvovat. Pojišťovna zasílá schválený návrh přímo do zařízení uvedené v seznamu na prvním místě.

V případě, že Vám revizní lékař neschválí návrh na rehabilitační péči, informujte se u svého obvodního lékaře o možnostech absolvování komplexní lázeňské péče (Jak do lázní).

Nástup do Rehabilitačního ústavu

Přesné datum nástupu do Rehabilitačního ústavu stanovujeme podle volných lůžkových kapacit a délky platnosti vašeho návrhu.

Při typu pobytu I musí pacient nastoupit do 10 dnů od propuštění z nemocnice, při typu pobytu II musí pacient nastoupit do 1 měsíce a při typu pobytu III musí pacient nastoupit nejpozději do tří měsíců od data vystavení návrhu lékařem. Termín nástupu určuje léčebné zařízení v závislosti na volné kapacitě a platnosti návrhu. Termín nelze rezervovat.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na referentky z přijímací kanceláře na tel.: 493 767 400 nebo emailu info@rubelohrad.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti