Upravit stránku

Výlety

V okolí lázní se nachází mnoho míst, která stojí za to navštívit. Mezi nejzajímavější z nich patří nepochybně ZOO a safari ve Dvoře Králové. Doporučit můžeme také výlet do Prachovských skal, na zámek Kuks či do nedalekých Krkonoš. 

 

BLÍZKÉ OKOLÍ


Jičín

Jičín

Dojezdová vzdálenost: 19 km
Pohádkové město plné příjemných kaváren s řadou historických památek od gotiky po první republiku. Bývá označován za jedno z nejkrásnějších měst Česka. Návštěvu Jičína doporučujeme jako příjemné zastavení cestou do Českého ráje.

Valdštejnská lodžie

Valdštejnská lodžie s návštěvou kavárny (Jičín)

Dojezdová vzdálenost: 17 km
Poutavý výklad o historii raně barokní památky, která se nachází 2 km od centra Jičína na konci lipové aleje. Valdštejnskou lodžii jako svou reprezentativní příměstskou vilu se zahradou (nynější lodžii a park Libosad) založil Albrecht z Valdštejna, jehož rukopis je patrný napříč celou památkou. Po prohlídce můžete navštívit malebnou kavárnu Café Loggie.

Pivovar JungBerg

Exkurze v pivovaru JungBerg (Hořice)

Dojezdová vzdálenost: 10 km
V impozantních prostorách původního pivovaru uvidíte nově instalovanou pivovarskou technologii. V komentovaném výkladu se dozvíte, jak se zde vaří pivo, jaká je kapacita pivovaru a spoustu dalších zajímavých informací. Ochutnáte pivní speciály. Exkurzi je nutné předem objednat.

 

PŘÍRODNÍ PAMÁTKY, ZAJÍMAVÁ MÍSTA


Český ráj

Český ráj

Dojezdová vzdálenost: 27 km
Nejnavštěvovanější přírodní lokalita, na dosah města Jičína. Miliony let stará pískovcová skalní města, romantická údolí s rybníky, staročeské stavby, skalní hrady a zámky. Nelze zapomenout na hrad Trosky, který je symbolem Českého ráje a zároveň dominantou celého kraje.

Krkonoše

Krkonoše

Dojezdová vzdálenost: 50 km
Naše nejvyšší hory nacházející se na severovýchodě Čech tvoří státní hranici s Polskem nabízejí přírodní a krajinné hodnoty. Vyhlášená zimní střediska – Špindlerův Mlýn, Janské Lázně nebo Pec pod Sněžkou – se v letních měsících mění na místa, kde si přijdou na své vyznavači adrenalinových sportů i milovníci turistiky.

HISTORICKÉ PAMÁTKY


Zámek Karlova Koruna, Chlumec nad Cidlinou

Zámek Karlova Koruna, Chlumec nad Cidlinou

Dojezdová vzdálenost: 40 km
Barokní zámek z první poloviny 18. století, na jehož stavbě se podílel věhlasný italský architekt Giovanni Santini, se nachází na návrší v romantických zahradách na břehu řeky Cidliny. Zámek nese název Karlova Koruna na počest návštěvy císaře Karla VI., který zámek navštívil krátce po své korunovaci na českého krále.

Kuks

Barokní areál Kuks s hospitalem

Dojezdová vzdálenost: 40 km
Rozlehlá bylinková zahrada, sochy Ctností a Neřestí věhlasného sochaře Matyáše Bernarda Brauna, tajemné malby Tance smrti. Návštěva barokní perly z počátku 18. století skýtá úžasný zážitek nejen pro milovníky historie, ale také architektury a výtvarného umění.

Přehrada Les Království

Dojezdová vzdálenost: 21 km
Nejkrásnější česká přehrada na Labi nedaleko Dvora Králové dokonale spojuje technické řešení s estetickou stránkou stavby. Od roku 1964 je národní technickou památkou.

Hrubá Skála

Dojezdová vzdálenost: 40 km
Romantický zámek, založený v roce 1350 Hynkem z Valdštejna, stojí na mohutných pískovcových skaliscích uprostřed lokality Český ráj. Původní název hradu Skály byl později přejmenován na název Hrubá Skála k odlišení od blízké Malé Skály.

 

Dětenice

Dojezdová vzdálenost: 37 km
Pozdně barokní zámek, který po značné devastaci prošel v roce 1998 výjimečnou rekonstrukcí. Podle pověsti v první polovině 11. století kníže Oldřich se svou družinou objevil ve zdejších hlubokých lesích opuštěné děti, a protože byl šlechetný, nechal jim postavit ves Dětenice.

Kost

Dojezdová vzdálenost: 36 km
Zachovalý hrad z poloviny 14. století je postaven na pískovcové skále nedaleko Sobotky. Pouze z jednoho místa prý lze spatřit všechny čtyři rohy věže najednou.

Státní zámek Sychrov

Dojezdová vzdálenost: 53 km
>V severovýchodní části Čech se nachází významný, původně barokní zámek, který si nechal postavit rytíř Lamotte z Frintroppu v letech 1690 až 1693. Pozdější majitel Karel Alain Rohan nechal přistavět patro a inicioval další přístavby.

VÝLETY S DĚTMI


Safari park Dvůr Králové nad Labem

Safari park Dvůr Králové nad Labem

Dojezdová vzdálenost: 25 km
Noční i denní vyjížďky vlastním vozem po africkém a lvím safari mezi volně se pohybujícími zvířaty, která budete mít mnohdy na dosah ruky, je neopakovatelným zážitek pro všechny. Druhá největší zoologická zahrada v zemi se zaměřuje na Afriku, což je patrné na výběru zvířat,
úpravě pavilónů i dekoracích.

Stezka v korunách stromů, Janské Lázně

Stezka v korunách stromů, Janské Lázně

Dojezdová vzdálenost: 48 km
Od kořenů do korun stromů a zpět. Jedinečné přírodní krásy Krkonoš jako na dlani z výšky 45 metrů v srdci majestátních lesů národního parku v Janských Lázních. Po návštěvě v korunách stromů se přesunete naopak do podzemí ke kořenům. Unikátní expozice vás tu seznámí s jedinečností krkonošské přírody.

Stezka v korunách stromů, Janské Lázně

Park Mirakulum

Dojezdová vzdálenost: 77 km
Vodní svět, lanová dráha nebo obří trampolíny. Lesní zoo či tajemné podzemní chodby. Tankodrom a jízdy v obrněné technice. Ráj pro děti, jedinečné zážitky pro dospělé.

Den v Liberci

Den v Liberci

Dojezdová vzdálenost: 74 km
Deset expozic v šesti podlažích, zkrátka zábava od sklepa až po střechu! IQLANDIA a IQPARK nabízí stovky interaktivních exponátů ze světa vědy a techniky. Nechybí experimenty k vyzkoušení, badatelské a science show včetně nejrůznějších workshopů. Sousedí s Centrem Babylon, největším aquaparkem s laser show v okolí.