Upravit stránku

Otázky a odpovědi

Zde naleznete odpovědi na nejčastější otázky našich pacientů, klientů a zájemců o lázeňskou péči.

Mohu si pobyt zkrátit?

Délka léčebného pobytu pro danou diagnózu je stanovena indikačním seznamem. Pokud vám pobyt hradí pojišťovna, může být pobyt zkrácen pouze ze závažných důvodů a se souhlasem ošetřujícího lékaře.

Může mi lékař pobyt prodloužit?

O tom, zda je vhodné a potřebné prodloužit léčebný pobyt, rozhoduje ošetřující lékař na základě zdravotního stavu klienta. Toto prodloužení musí schválit revizní lékař pojišťovny.

Pokud potřebuji dopomoc s některými činnostmi, může se mnou přijet člen rodiny?

Je několik možností. V indikovaných případech může doprovod klienta hradit ZP, ale jde spíše o ojedinělé případy. Pokud s vámi přijede na pobyt člen rodiny, musí hradit ubytování a stravu po celou dobu pobytu v lázních.

Pro případ, že klient potřebuje pouze dopomoc (oblékání, doprovod apod.), nabízíme asistenční službu, kterou si klient hradí.

Kam mohu volat, abych zjistil, zda máte volnou kapacitu na ambulantní rehabilitační léčbu?

Informace vám podají na telefonním čísle 493 767 600 a nebo osobně na recepci hotelu Janeček od 7.00 do 15.00.

Jsem půl roku po operaci a mám umělý kyčelní kloub. Mohu se u vás léčit?

Na doporučení ortopeda, traumatologa či rehabilitačního lékaře vám může být poskytnuta komplexní lázeňská léčba, ale pouze do 3 měsíců od operace, v případě komplikací až do 6 měsíců od operace. Po uplynutí výše uvedené doby od operace můžete absolvovat jen pobyt, který si sami uhradíte. Doporučujeme pobyt KLASIK.

Používáte k léčbě revmatismu „bahno“?

Samozřejmě, přírodním léčivým zdrojem v našich lázních je léčebná slatina, která pochází z místního ložiska JASAN. Detaily se dozvíte v kapitole Bělohradská slatina.

Léčíte také bolesti páteře?

Léčíme, pohybové obtíže, které jsou skryty pod následujícími indikacemi:

  • VI/3 - kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem (komplexní nebo příspěvková lázeňská léčba na doporučení neurologa, neurochirurga či rehabilitačního lékaře); oba typy léčby musí schválit revizní lékař vaší zdravotní pojišťovny
  • VII/9- chronický vertebrogenní syndrom algický funkčního původu v soustavné ambulantní rehabilitační péči (komplexní nebo příspěvková lázeňská léčba na doporučení rehabilitačního lékaře); také v tomto případě musí léčbu schválit revizní lékař vaší zdravotní pojišťovny.

Léčíte u vás také stavy po cévních příhodách mozkových, lidově řečeno po mrtvicích s následným postižením pohybového ústrojí?

Tyto stavy u nás primárně neléčíme.

Jakým způsobem jsou ve vašich lázních oddělené prostory pro individuální tělocvik?

Každý fyzioterapeut má u nás samostatnou cvičebnu vybavenou elektrickým manipulačním lehátkem a rehabilitačními pomůckami.

Co to znamená, když mám doporučenu baňkovou masáž?

K masáži se používá skleněná baňka s gumovým balonkem (podtlakově). Tato technika zlepšuje prokrvení a prohřátí masírované oblasti a ovlivní příznivě citlivá a bolestivá místa.

Lze u vás cvičit jógu?

Jóga jako taková se u nás necvičí. Využívají se ale některé prvky jógy.

V prospektech jsem si všimla cvičení na velkých balonech. Na které problémy toto cvičení pomáhá?

Cvičení na velkých míčích, gymnastik-balech, je zařazeno jak do individuálního léčebního tělocviku, tak i v rámci skupinového LTV, např. se využívá na posílení hlubokého stabilizačního systému, příznivě působí při bolestech páteře a pod.

Jaké možnosti sportovního vyžití lázně nabízejí?

V létě je možné využít tenisové kurty v parku Bažantnice, minigolfové hřiště nebo si vypůjčit horská kola. Přímo v komplexu lázní je kulečník.

Slyšela jsem o vašem bazénu. Hodí se i k běžnému plavání?

Plavat jde v podstatě v každém trochu větším bazénu. Ten náš je rehabilitační s rozměry 10 x 20 metrů, vybavený masážními tryskami, podvodní lavicí s perlátorem apod. Teplota vody v něm se pohybuje kolem 30 °C. Pro rekreační aktivity je bazén skvělým místem.

Vaříte dietní stravu?

Vaříme dietu žlučníkovou, redukční, diabetickou a nízkocholesterolovou a také diety individuálně přizpůsobené potřebám klientů s ohledem na jejich zdravotní stav (např. bezlepkovou).

Existuje u vás možnost ubytování i procedur pod jednou střechou?

Ano, tato možnost existuje v hotelu Grand, kam jsou přednostně umísťováni klienti po náhradách kyčelního nebo kolenního kloubu. V listopadu 2008 došlo k propojení jednotlivých hotelů zastřešenými lávkami, proto je nyní možnost přejít suchou nohou mezi hotely Anna Marie, Janeček a Grand, kde se nachází i jídelna a celá terapeutická část.

Je v lázních k dispozici směnárna?

V recepci hotelu Tree of Life je automat, který vymění eura a dolary za české koruny.

Co můžeme dělat po procedurách? Organizujete výlety do okolí?

V lázních se pravidelně pořádají koncerty, přednášky, taneční večery. V hotelu Tree of Life je každé druhé pondělí v měsíci program Haliny Pawlovské a jejích hostů, „S Halinou na větvi“. V Lázních Bělohrad je možnost sportovat (tenis, kola, turistika, minigolf). Organizujeme výlety do okolí vlastním minibusem.

Otázky pro LDaD

Mám 16tiletou dceru se skoliózou páteře. Léčíte i děti?

Součástí našich lázní je i léčebna dětí a dorostu, kde se léčí děti od 3 do 18 let i s nemocemi pohybového ústrojí – viz odkaz na indikační seznam Léčebna dětí a dorostu. Specializujeme se i na léčbu skolióz vyžadujících korzet od Ib podle Cobba v soustavné RHB péči. Dále léčíme u dětí nemoci nervové, nemoci gynekologické a samozřejmě onemocnění pohybového ústrojí.

Jak dlouho bude trvat léčba syna, který má skoliózu? Bojím se, že zamešká hodně učiva.

Standardní délka pobytu v léčebně dětí a dorostu je 28 dní. Součástí léčebny dětí a dorostu je i základní škola, takže váš syn nic ve škole nezamešká.