Upravit stránku

Jak do lázní

Zajímá vás, jaké jsou podmínky pobytu v lázních? Chtěli byste na léčebný pobyt do bělohradských slatinných lázní? Zde se dozvíte potřebné informace.

Kde žádat o lázeňskou léčbu? Jak postupovat?

Pokud máte zdravotní obtíže, které vás opravňují využít lázeňskou léčbu, neváhejte a požádejte ošetřujícího lékaře o doporučení lázeňské léčby či o vystavení návrhu na lázeňskou léčbu.
Návrh na lázeňskou péči (ke stažení)

Pro nemoci pohybového aparátu, které jsou indikovány k léčbě v Lázních Bělohrad, je vaším ošetřujícím lékařem ortoped, neurolog , neurochirurg nebo rehabilitační lékař. V případě gynekologických indikací gynekolog.

Tento specialista vám během kontroly může doporučit lázeňskou léčbu. Pokud je tomu tak, lékař určí typ lázeňské péče (komplexní či příspěvkovou), poté doporučení zaznamená do zprávy pro vašeho praktického lékaře a váš praktický lékař vám vystaví návrh na lázeňskou léčbu. Návrh na lázeňskou léčbu vám může vystavit i výše uvedený specialista. Ošetřující lékař bere na zřetel požadavky klienta ohledně lázeňského zařízení.

Návrh na lázeňskou léčbu je nutné odeslat ke schválení reviznímu lékaři zdravotní pojišťovny. Pokud revizní lékař návrh schválí, označí patřičné lázně a pojišťovna poté pošle návrh do vybraných lázní uvedených na návrhu lázeňské péče.

Lázně vás písemně vyzvou k nástupu na léčbu. Termín nástupu určují lázně podle svých kapacitních možností.

V indikovaných případech může revizní lékař změnit navrhovanou komplexní péči za příspěvkovou péči.

Jaké jsou možnosti, pokud revizní lékař váš návrh neschválí?

Pokud revizní lékař vaši lázeňskou léčbu neschválí, zavolejte na tel.č. 493 767 000. Pokusíme se společně najít vhodný samoplátecký program, který odpovídá vaší diagnóze a vašim finančním možnostem.

Co si ohlídat?

Nezapomeňte, že na léčbu musíte nastoupit do 3 nebo 6 měsíců od vystavení návrhu. Nějaký čas vám zabere komunikace s pojišťovnou, proto si platnost návrhu dobře hlídejte.

Hlavně v teplejším období je většina lázní dopředu obsazena. Může se stát, že vámi vybrané lázně nebudou mít volnou kapacitu a váš návrh budou muset postoupit jinému zařízení. Je vhodné se dopředu informovat o možnostech vybraného zařízení.

Jednolůžkové pokoje jsou nadstandardem, ale přesto jsou velice žádané. Zajistit si jednolůžkový pokoj na poslední chvíli je téměř nemožné.