Upravit stránku

Herec Miroslav Hanuš v Lázních Bělohrad – 1. 8. 2023
Pan Miroslav Hanuš je úspěšný divadelní a filmový herec, kterého známe také jako režiséra, a navíc i pedagoga na DAMU. Do Lázní Bělohrad přijel společně se svou manželkou, aby zde načerpali nové síly pro svá náročná povolání. S paní Janou jsou spolu již 32 let, společně vychovali 3 dcery a v lázních jsou spolu poprvé. Paní Jana Hanušová je profesí choreografa, která se během covidu stala dobrovolnicí a prostřednictvím Charity pracovala jako pečovatelka. Pod dojmem tohoto období napsala knihu ,,Rádio v mrazáku“, kde citlivě a s nadhledem popisuje smutné i humorné situace z terénní práce pečovatelky. Poprosili jsme pana Hanuše o krátký rozhovor o tom, jaké jsou jeho dojmy z lázní a jaké jsou jeho plány do budoucna.

Pane Hanuši, můžete mi říci, podle čeho jste se rozhodoval, do jakých lázní pojedete? A jste v Lázních Bělohrad poprvé?
Mám chalupu blízko Jičína a přes léto tam bydlí maminka, tak to nemáme daleko. Moje žena je po operaci zad a chtěla sem jet již před časem, ale byli jste obsazení. Mě operovali záda v květnu a lázně jsem začal řešit až na poslední chvíli. Měl jsem jediný možný termín a to prázdniny, protože od září musím být zase plně funkční. A tak jsem to zkusil. Chtěl jsem přijet spolu s manželkou a vy jste mi vyšli vstříc. Je to tak, že já jsem v lázních opravdu poprvé a manželka už byla v lázních několikrát, ale v Lázních Bělohrad je poprvé.

Potkáváte se tu s klienty, kteří Vás poznávají. Jak si udržujete soukromí?
Vybral jsem si menší lázně, protože můj obličej je někdy nápadný. Kdybych šel do větších lázní, tak se musím fotit s mnoha lidmi. Tady se fotím s menším počtem hostů, a když se všichni uspokojí, tak už je to klidnější. Ti, co přijedou se pak trochu naředí, a to se dá zvládnout. Se soukromím to máte tak, že když se s okolím trochu spřátelím, oni si na mě zvyknou a potom se už všichni jenom zdravíme.

Které procedury Vám u nás nejvíce vyhovují?
Mám moc rád slatinu. Hned jsem se zajímal o to, kde ji berete a co se s ní dělá. Velmi legrační mi přijde plynná uhličitá koupel. Nasunou Vás do modrého pytle a pak ho napustí plynem. Dovedu si představit, jak legračně to vypadá, jako závody dětí v pytli. Co mám nejraději a co mi i nejvíce pomáhá jsou individuální cvičení s fyzioterapeutem v kombinaci s masáží. Je pravdou, že po procedurách se člověk cítí lépe, a tak už mě napadá, že bych měl něco dělat a dát si víc zabrat. Já bych chtěl všechno hned. Naštěstí mi pan doktor přikázal, že tomu mám dát čas a nepřehánět to. Mohl bych si přehnanou aktivitou naopak ještě ublížit.

Jak tady trávíte volný čas? A jak ho trávíte doma?
Tady jsem dopoledne „lázeňák“ a chodím na procedury. Odpoledne vyrážíme s manželkou na kola nebo na procházky po okolí. Já jsem milovník vlaků, takže často vyjedeme někam vlakem a vracíme se zpátky na kolech. A to byl i můj další požadavek při výběru lázní: aby byly v blízkosti vlaky! Doma jsem kutil, rád pracuji rukama a pořád něco dělám. Kdybych nebyl herec, tak bych chtěl být třeba truhlář. Když vidím, že je potřeba něco spravit, tak jdu a udělám to.

A na čem pracujete nyní v rámci svojí profese?
Začal jsem učit na fakultě a můj ročník půjde do DISKu (Divadlo DISK tvoří studenti absolventského ročníku Katedry činoherního divadla, poznámka). A právě s nimi mám rozdělanou hru Arnošta Goldflama „U Hitlerů v kuchyni“. Předtím jsem pro kladenské divadlo režíroval pohled na totalitní poměry „Stalinův poslední western“ a sešlo se to tak, že sotva jsem dodělal Stalina pokračuji po prázdninách Hitlerem. Je to takové komické. A potom je tu klasika, tedy divadlo, točení seriálů a mám před sebou asi tři nasmlouvané filmy. Bohužel se po covidu všechno trochu změnilo, tak do poslední chvíle nevíte, kdy se s natáčením začne. Někdy je to dost náročné, ale naštěstí mě ta práce pořád moc baví. Děkujeme panu Miroslavu Hanušovi i jeho paní za příjemný čas s nimi strávený a přejeme jim mnoho úspěchů a nových výzev v jejich profesích. Hlavně jim však přejeme pevné zdraví.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti