Upravit stránku

Individuální léčebný tělocvik

Individuální cvičení vede zkušený fyzioterapeut, který využívá různé techniky k tomu, aby harmonizoval svalové napětí, odstranil spasmy a naučil klienty správné pohybové vzorce. Cvičení pomáhá snížit napětí svalů, ulevuje od bolesti a tím zároveň zlepšuje rozsah pohybů v kloubech a páteři.

Skupinový léčebný tělocvik v bazénu

Oblíbené a účinné cvičení probíhá v bazénu ve skupinách. Využívá se zde skutečnosti, že voda ulehčuje řadu cviků a pomáhá mobilizovat všechny svaly a klouby těla. Cvičí se v teplém bazénu, který je pouze 130 cm hluboký a je určen i pro neplavce. Bazén je opatřen podvodními masážními tryskami a hydromasážní lavicí, která nabízí relaxaci svalstva po ukončeném cvičení. Cvičení vede terapeut.

Kineziologický tejp

Tejpování se provádí speciálními, často pestře barevnými a silně lepivými páskami. Pásky se aplikují na kůži v místě bolesti. Fungují jako opora a slouží k tomu, aby si namáhané šlachy a vazy odpočinuly. Pozitivně působí na oběhový a nervový systém. Pomáhá při hojení vnějších jizev, léčbě otoků, zánětů, hematomů a dalších problémů.

Suchá jehla

Tato metoda je vhodná u bolestivých stavů pohybového systému (bolesti krční, bederní páteře, bolesti hlavy, úponové bolesti jako tenisový loket apod.). Spočívá v zavádění akupunkturních jehel do svalové tkáně v místě myofasciálních trigger pointů (spoušťových bodů). Ty vznikají nejčastěji při chronickém svalovém přetížení s dlouhodobou kontrakcí svalu, hormonálními a minerálovými poruchami. Zcela zásadní roli hraje stres. Aplikace suché jehly do tohoto spoušťového bodu způsobí reakci spojenou se zvýšeným prokrvením a látkovou výměnou, což vede k uvolnění svalových vláken, cílem je odstranění bolestí nebo jejich zmírnění. Tuto metodu by měl fyzioterapeut použít až pokud vyčerpá ostatní neinvazivní techniky uvolnění svalu – protažení, postizometrická relaxace, reciproční inhibice, měkké techniky, mobilizace a fyzikální terapie a to dle indikací lékaře.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti