Upravit stránku

Individuální léčebný tělocvik

Individuální cvičení vede zkušený fyzioterapeut, který využívá různé techniky k tomu, aby harmonizoval svalové napětí, odstranil spasmy a naučil klienty správné pohybové vzorce. Cvičení pomáhá snížit napětí svalů, ulevuje od bolesti a tím zároveň zlepšuje rozsah pohybů v kloubech a páteři.

Skupinový léčebný tělocvik v bazénu

Oblíbené a účinné cvičení probíhá v bazénu ve skupinách. Využívá se zde skutečnosti, že voda ulehčuje řadu cviků a pomáhá mobilizovat všechny svaly a klouby těla. Cvičí se v teplém bazénu, který je pouze 130 cm hluboký a je určen i pro neplavce. Bazén je opatřen podvodními masážními tryskami a hydromasážní lavicí, která nabízí relaxaci svalstva po ukončeném cvičení. Cvičení vede terapeut.

Kineziologický tejp

Tejpování se provádí speciálními, často pestře barevnými a silně lepivými páskami. Pásky se aplikují na kůži v místě bolesti. Fungují jako opora a slouží k tomu, aby si namáhané šlachy a vazy odpočinuly. Pozitivně působí na oběhový a nervový systém. Pomáhá při hojení vnějších jizev, léčbě otoků, zánětů, hematomů a dalších problémů.