Upravit stránku

Slatinná koupel

Slatinná koupel působí hluboké a rovnoměrné prohřátí organismu, které uvolní svalové napětí, zmírní bolesti, vede k regeneraci tkání, stabilizuje nervový systém a stimuluje látkovou výměnu. Aktivní látky s minerály stimulují regeneraci a hojení tkání. Tato koupel má teplotu okolo 38 °C a trvá 15 minut. Po této koupeli odpočívá klient 15 minut v suchém ovinu.

Slatinný zábal

Na slatinný zábal používáme několikacentimetrovou vrstvu prohřáté slatiny. Materiálem obložíme vybrané partie a zabalíme celé tělo do přikrývky. Teplo naakumulované v hloubce tkání vede k uvolnění svalů a odplavení zánětlivých zplodin, což vede k regeneraci tkání. Zábal uvolní svalové napětí, zmírní bolest a působí protizánětlivě. Používáme jej k terapii artróz, artritid, bolestí páteře a bolestí svalů. Po zábalu klient odpočívá v suchém ovinu.

Slatinný obklad

Slatinné plástve, které používáme, jsou tvořeny silnou vrstvou slatiny umístěnou mezi dvě membrány. Membrána, kterou se plástev přikládá na kůži, je propustná a umožní tak přímé působení přírodních látek. Na nepropustnou stranu membrány se přikládá tepelný nosič (vodní polštář), který zajistí zahřátí a prokrvení ošetřovaných partií. Slatinný obklad redukuje napětí, bolesti a křeče v oblasti ramenních kloubů, krční i bederní páteře.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti