Upravit stránku

Parafínový zábal rukou

Pokud hledáte způsob, jak odstranit ztuhlost drobných kloubů ruky a zlepšit jemnou motoriku, pak je parafín jeden z nejúčinnějších postupů. Ruce několikrát po sobě ponoříme do teplého parafínu a vytvoříme na pokožce parafinový film. Poté jsou ruce zabaleny do plátna a ponechány v zábalu. Aplikací parafínu významně zlepšíme pohyblivost a redukujeme bolestivost drobných kloubů. Mimo jiné zlepšíme i trofiku nehtů.

Přírodní slatinný zábal

Na slatinný zábal používáme několikacentimetrovou vrstvu prohřáté slatiny. Materiálem obložíme vybrané partie a zabalíme celé tělo do přikrývky. Teplo naakumulované v hloubce tkání vede k uvolnění svalů a odplavení zánětlivých zplodin, což vede k regeneraci tkání. Zábal uvolní svalové napětí, zmírní bolest a působí protizánětlivě. Používáme jej k terapii artróz, artritid, bolestí páteře a bolestí svalů. Po zábalu klient odpočívá v suchém ovinu.

Přírodní slatinný obklad

Slatinné plástve, které používáme, jsou tvořeny silnou vrstvou slatiny umístěnou mezi dvě membrány. Membrána, kterou se plástev přikládá na kůži, je propustná a umožní tak přímé působení přírodních látek. Na nepropustnou stranu membrány se přikládá tepelný nosič (vodní polštář), který zajistí zahřátí a prokrvení ošetřovaných partií. Slatinný obklad redukuje napětí, bolesti a křeče v oblasti ramenních kloubů, krční i bederní páteře.

Relaxace v teplém zábalu

Tato procedura následuje po aktivitách, jako jsou masáže, koupele, slatinné zábaly a jim podobné. Klient relaxuje alespoň 15 minut v teplém a klidném prostředí. Relaxace je důležitá, aby po procedurách, které zvyšují prokrvení a zátěž organismu mohlo dojít ke stabilizaci krevního oběhu, odplavení toxinů a optimalizaci tělesných funkcí.